Четвер, 15.11.2018, 23:25
Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас, Гость
Меню сайту
Учитель online
Сайти і блоги адміністрації школи


Сайти і блоги учителів школи


ІКТ в навчально-виховному процесі


Інтернет-підтримка вивчення предметів

Офіційно


Поради для батьків
Нам виповнилося
Статистика
Flag Counter
Скарбниця мудрості
Кожен твій крок врешті-решт відбивається на твоєму ближньому, тому що йдеш ти кудись і з якоюсь метою; кожне твоє слово в душі іншого відгукнеться, але, як воно відгукнеться, це залежить від тебе. Уже те, що ти дивишся на навколишній світ і бачиш його, таїть в собі і добро, і зло: все залежить від того, що ти побачиш і як побачиш.
(В.О.Сухомлинський)
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
ВСЕ ДЛЯ УЧИТЕЛЯ
Все для учня


Захист прав дітей
Якщо тобі потрібна допомога

”la-strada”

Знаменні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

УВАГА, КОНКУРС!
Запрошуємо до участі в конкурсах:


З усіх питань щодо участі в конкурсах звертайтесь до своїх учителів-предметників
Відзнаки сайту
Відлік пішов!


Використай цей час на повну!
Пошук по сайту

Архів записів
Головна » 2016 » Листопад » 19 » Метод запам'ятовування Ебінгауза
16:55
Метод запам'ятовування Ебінгауза
Виявляється, ще у 1879 році був проведений експеримент, точність документації якого до цього часу вважається еталоном сучасної науки. Мета експерименту - зрозуміти, як люди запам'ятовують нову інформацію. Як формуються спогади? Чи є межа у мозку, після настання якої, людина не може утримувати в пам'яті інформацію? Проводив випробування Герман Ебінгауз, викладач філософії з Берлінського університету. Вивчення зайняло близько 4 років, але його результати використовуються у всьому цивілізованому світі вже більше століття!

Експеримент Ебінгауза

На думку Ебінгауза, пам'ять може досягати стану застою. Якщо просто заучувати певну інформацію, ефективність роботи мозку знижується. Запам'ятовувати стає важче з кожним повторенням матеріалу.Викладач поставив такий експеримент: він придумав деякі символи і повторював їх по кілька разів, щоб запам'ятати. Рівно через добу Ебінгауз діставав список символів і відзначав, скільки разів йому довелося підглядати в нього, щоб повторити без помилок. І так ще через добу, і потім ще раз. Результати експерименту показали: коли він вивчав список в десятий раз, то це працювало менш ефективно, ніж коли він в нього підглядав першого або другого разу. А після десятого перегляду користі від підглядання в список і зовсім не спостерігалося.

Висновок, який зробив Ебінгауз з експерименту, був такий: повтор заучуваної інформації через рівні проміжки часу не сприяє тому, що інформація запам'ятовується назавжди. Так можна запам'ятати не більше 50% інформації, яка з роками зітреться з пам'яті. Точно так само не відкладеться в ній інформація, повторена один-два рази відразу після заучування. Але постійне повторення або запам'ятовування інформації через різні, точно відведені проміжки часу, допоможе залишити її в пам'яті на все життя.


Технологія, що дозволяє запам'ятовувати інформацію на 500% ефективніше

Ебінгауз, провівши ще сотні експериментів, створив цілу технологію запам'ятовування, яка дозволяє записати в пам'ять що завгодно і на все життя. Використовуючи її при вивченні предметів в школі, при вивченні іноземної мови або ролі для театральної постановки, можна запам'ятати інформацію надійно і назавжди. Це відкриття лягло в основу однієї з найефективніших технік запам'ятовування в світі, і дуже часто використовується для вивчення іноземних мов.
У чому ж полягає метод запам'ятовування Ебінгауза?

Повторення чогось за простою шкільною методикою не призводить до запам'ятовування інформації на тривалий час. Але якщо повторювати що-небудь через чітко вивірені проміжки часу - запам'ятати можна що завгодно до кінця життя.

Формула довічного запам'ятовування Ебінгауза: потрібно повторювати пройдений матеріал через такі проміжки часу:

5 секунд - 25 секунд - 2 хвилини - 10 хвилин - 1 година - 5 годин - 1 день - 5 днів - 25 днів - 4 місяці - 2 роки - ...

Інформація, повторена з такими інтервалами, залишиться в пам'яті назавжди.Значення досвіду Ебінгауза для сучасної науки, бізнесу і життя

Як виявилося, результати експерименту Ебінгауза можна застосовувати не тільки при вивченні мов або віршів. Метод повторення через певні проміжки часу сьогодні використовують: знамениті спортсмени під час тренувань; великі компанії для впровадження важливих нововведень в офіси і на виробництві; ділові люди для впровадження бажаних звичок; звичайні люди для планування, підрахунку та аналізу кожного кроку в своєму житті. Скориставшись результатами цього експерименту, і ви зможете поліпшити свою пам'ять, а також спростити запам'ятовування важливої інформації на тривалий час. Експериментуйте, пробуйте застосувати метод запам'ятовування Ебінгауза у всіх сферах життя. Ви дуже швидко переконаєтесь, що він працює!

Джерело: http://keep-sane.com.ua/

Категорія: Азбука навчальної праці | Переглядів: 342 | Додав: alexander