Пятница, 24.03.2017, 04:07

«  Ноябрь 2016  »

Головна » 2016 » Ноябрь » 19 » Метод запам'ятовування Ебінгауза
Метод запам'ятовування Ебінгауза
Виявляється, ще у 1879 році був проведений експеримент, точність документації якого до цього часу вважається еталоном сучасної науки. Мета експерименту - зрозуміти, як люди запам'ятовують нову інформацію. Як формуються спогади? Чи є межа у мозку, після настання якої, людина не може утримувати в пам'яті інформацію? Проводив випробування Герман Ебінгауз, викладач філософії з Берлінського університету. Вивчення зайняло близько 4 років, але його результати використовуються у всьому цивілізованому світі вже більше століття!

Експеримент Ебінгауза

На думку Ебінгауза, пам'ять може досягати стану застою. Якщо просто заучувати певну інформацію, ефективність роботи мозку знижується. Запам'ятовувати стає важче з кожним повторенням матеріалу.

Викладач поставив такий експеримент: він придумав деякі символи і повторював їх по кілька разів, щоб запам'ятати. Рівно через добу Ебінгауз діставав список символів і відзначав, скільки разів йому довелося підглядати в нього, щоб повторити без помилок. І так ще через добу, і потім ще раз. Результати експерименту показали: коли він вивчав список в десятий раз, то це працювало менш ефективно, ніж коли він в нього підглядав першого або другого разу. А після десятого перегляду користі від підглядання в список і зовсім не спостерігалося.

Висновок, який зробив Ебінгауз з експерименту, був такий: повтор заучуваної інформації через рівні проміжки часу не сприяє тому, що інформація запам'ятовується назавжди. Так можна запам'ятати не більше 50% інформації, яка з роками зітреться з пам'яті. Точно так само не відкладеться в ній інформація, повторена один-два рази відразу після заучування. Але постійне повторення або запам'ятовування інформації через різні, точно відведені проміжки часу, допоможе залишити її в пам'яті на все життя.

Технологія, що дозволяє запам'ятовувати інформацію на 500% ефективніше

Ебінгауз, провівши ще сотні експериментів, створив цілу технологію запам'ятовування, яка дозволяє записати в пам'ять що завгодно і на все життя. Використовуючи її при вивченні предметів в школі, при вивченні іноземної мови або ролі для театральної постановки, можна запам'ятати інформацію надійно і назавжди. Це відкриття лягло в основу однієї з найефективніших технік запам'ятовування в світі, і дуже часто використовується для вивчення іноземних мов.

У чому ж полягає метод запам'ятовування Ебінгауза?

Повторення чогось за простою шкільною методикою не призводить до запам'ятовування інформації на тривалий час. Але якщо повторювати що-небудь через чітко вивірені проміжки часу - запам'ятати можна що завгодно до кінця життя.

Формула довічного запам'ятовування Ебінгауза: потрібно повторювати пройдений матеріал через такі проміжки часу:

5 секунд - 25 секунд - 2 хвилини - 10 хвилин - 1 година - 5 годин - 1 день - 5 днів - 25 днів - 4 місяці - 2 роки - ...

Інформація, повторена з такими інтервалами, залишиться в пам'яті назавжди.

Значення досвіду Ебінгауза для сучасної науки, бізнесу і життя

Як виявилося, результати експерименту Ебінгауза можна застосовувати не тільки при вивченні мов або віршів. Метод повторення через певні проміжки часу сьогодні використовують: знамениті спортсмени під час тренувань; великі компанії для впровадження важливих нововведень в офіси і на виробництві; ділові люди для впровадження бажаних звичок; звичайні люди для планування, підрахунку та аналізу кожного кроку в своєму житті. Скориставшись результатами цього експерименту, і ви зможете поліпшити свою пам'ять, а також спростити запам'ятовування важливої інформації на тривалий час. Експериментуйте, пробуйте застосувати метод запам'ятовування Ебінгауза у всіх сферах життя. Ви дуже швидко переконаєтесь, що він працює!

Джерело: http://keep-sane.com.ua/

Категорія: Азбука навчальної праці | Переглядів: 129 | Додав: alexander