Вівторок, 24.04.2018, 16:18

Освітянські новини

Ти маєш право говорити про зло в рідному домі тільки тоді, коли ти зробив щось добре. Право сказати одне слово про погане добувається десятьма добрими справами
«  Квітень 2018  »

Все про ЗНО
Посилання на сторінки мережі Інтернет, присвячені зовнішньому незалежному оцінюванню

BeSmart - безкоштовний онлайн-ресурс для підготовки до ЗНО
Процедура реєстрації на ЗНО-2018
16.01.2018
Основні зміни в процедурі реєстрації для участі в ЗНО-2018
29.12.2017
Інтенсифікація підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з математики (планіметрія)
10.12.2017
Онлайн-тренажер ЗНО від ВГ "Основа" (математика, біологія, хімія, історія України, українська мова, англійська мова)

Усі матеріали розділу

Вчимося жити разом

У 2017-2018 навчальному році наша школа долучилась до мережі закладів, які працюють над реалізацією проекту "Вчимося жити разом" з розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров'я через освіту» та Національний університет «Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямах – формування у школярів життєвих навичок, які сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям і родинам психосоціальної підтримки.
У початковій та основній школі проект «Вчимося жити разом» впроваджується у навчальний процес через предмет «Основи здоров'я»;  старшій школі – через курс «Захисти себе від ВІЛ».
Метою курсу є навчання життєвих навичок, які полегшують адаптацію і сприяють відновленню психологічної рівноваги. Головне завдання курсу полягає в тому, щоб досягти позитивних змін у знаннях, ставленнях, намірах, уміннях і навичках, сприятливих для розбудови миру.

ЗнанняСтавленняУміння / навички
  • Обізнаність про природні потреби, права та обов'язки людини.
  • Усвідомлення природи конфліктів, негативних наслідків їх ескалації.
  • Здатність ідентифікувати причини конфліктів, способи їх мирного врегулювання.
  • Знання стадій конфлікту, поширених конфліктогенів, алгоритмів розв'язання конфліктів.
  • Позитивне ставлення до себе, свого життя та своїх життєвих перспектив.
  • Толерантність, прийняття інших поглядів, повага до культурних відмінностей.
  • Емпатія.
  • Солідарність.
  • Соціальна відповідальність.
  • Почуття справедливості та рівності

• Комунікація (активне слухання, вербальне та невербальне спілкування, парафраз).
  • Асертивність (неагресивне самоствердження, уміння відстояти себе, сказати «ні», попросити про послугу чи допомогу).
  • Здатність до кооперації, групової взаємодії.
  • Критичне і творче мислення.
  • Аналіз проблем і прийняття рішень.
  • Запобігання ескалації конфліктів.
  • Конструктивне розв'язання конфліктів

Тренінговий курс «Вчимося жити разом» охоплює всі рівні освіти: дошкільну (8 занять), початкову (26 уроків), основну (34 уроків) та старшу школу (5 уроків)

Вчителі-тренери, які пройшли навчання, отримали сертифікати та здійснюють інтеграцію курсу:
  • Пудич Вікторія Вікторівна (1-А, 1-Б, 2-А, 2-Б, 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б, 4-В кл.);
  • Власюк Леся Василівна (5-А, 5-Б, 5-В, 6-А, 6-Б, 10, 11 кл.);
  • Хорольська Наталя Олександрівна (7-А, 8-А, 8-Б кл.)
  • Луференко Наталія Микитівна (7-Б, 9 кл.)

З метою визначення ефективності реалізації проекту у загальноосвітніх навчальних закладах проводиться онлайн опитування учнів 4-10(11)-х класів та вчителів 1-10(11)-х класів.
Опитування здійснюється за посиланням http://opros.autta.org.ua.

Терміни проведення онлайн опитування:
  • з 15 по 30 листопада 2017 року (вступне);
  • з 10 по 20 квітня 2018 року (заключне).

Освітні веб-ресурси: