Вівторок, 20.10.2020, 02:17

Уміння управляти бажаннями [...] – джерело людяності, чуйності, сердечності, внутрішньої самодисципліни, без якої немає совісті, немає справжньої людини.
«  Жовтень 2015  »

Головна » 2015 » Жовтень » 26
З нудьгою можна боротись по-різному. Одні, такі як Ольга Смірнова з Кременчука, поринають у громадське життя, створюючи нові й цікаві проекти, одним із яких і став «Літературний рух до дій – RDD», метою якого є пробудження зокрема літературного життя Кременчука. Інші, такі як Павло Жидков із Комсомольська, просто люблять вірші Лермонтова і пишуть власні вірші й не проти поділитись своїм досвідом із іншими через літературну школу й теорію віршування, особливо цінним видається його власний рецепт вироблення імунітету й до критики, й до похвали.
Отже, після низки заходів у Кременчуці даний проект захопив у поле своєї діяльності Комсомольськ і Світловодськ, куди його, згадані вище, координатори завітали 22 жовтня й провели в центральній міській бібліотеці своєрідний поетичний лекторій, у поєднанні з читанням власних поезій, учасниками заходу, серед яких були поети-початківці - учні нашої школи, які пильно стежили за релізами даного руху, батьки учнів і вчителі та голова Світловодського літоб'єднання «Літо» Л.А.Лаврик, голова СМО ВУТ «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка С.Г.Гайдук
бібліотекарі. Молоді поетеси є учасницями всіх поетичних заходів, проведених у 2015 році СМО ВУТ «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка.
На зустрічі було зроблено коротку характеристику сучасної ситуації в літературному житті Кременчука, Комсомольська, Світловодська й України в цілому. Особливу увагу присутніх привернули ознаки графомана: 1) «Мене хибно зрозуміли»; 2) «У мене більше 400 віршів»; 3) «Пишу – значить: поет»; 4) «Шедевр, бо написаний із натхненням»; 5) «Творчість – це відпочинок душі»; 6) «В інших теж бувають погані твори»; 7) «У мене не помилки – це ознаки стилю»; 8) «Мені заздрять»; 9) «Я – автор і моє слово останнє».
Загалом зустріч пройшла у вигляді задушевної розмови, підсумком якої стала презентації збірки віршів учнів 10-ї школи, значний відсоток громадської лірики дещо занепокоїв кременчуцьких гостей, та Міжнародної літературної корпорації  MERIDIAN CZERNOWITZ, зокрема проект «Мережа», яким передбачено всеукраїнські літературно-дискусійні просвітницькі платформи для участі з відомими українськими письменниками, до цієї літературної «мережі» увійшов і Кременчук, тому світловодців запрошено на всі можливі зустрічі з С.Жаданом, І.Карпою та іншими представниками новітньої української літератури.
Фразою «До нових зустрічей» закінчився цей поетичний захід.
вчитель української мови і літератури ЗШ №10
Гайдук І.В.