Середа, 16.10.2019, 17:05

Єдино справжня розкіш ─ розкіш людського спілкування
(Антуан де Сент-Екзюпері)
«  Вересень 2019  »

Головна » 2019 » Вересень » 06
Початок навчання в школі - один з найбільш складних і відповідальних моментів в житті дітей як в соціально - психологічному, так і у фізіологічному плані. Проблема підготовки учнів до життя в новому соціально-економічному і культурному просторі знаходить особливу актуальність в зв'язку з проблемою ефективності початкового етапу навчання. Тому виникає питання, якою мірою здатна виступаюча до школи дитина вчитися без утруднень? Дитина, що не досягла необхідного рівня розвитку, не звиклий до шкільного життя в період адаптації стикається в школі з масою труднощів і невдач, що може мати негативні наслідки. У зв'язку з цим виникла необхідність перегляду роботи з питань спадкоємності між ланками, систематизувати і шукати причини, намітити шляхи рішення проблеми адаптації першокласників.

Початок навчання дитини в 1-му класі - складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності - це й нові контакти, нові стосунки, нові обов'язки. Змінюється соціальна позиція: був просто дитиною, тепер став школярем. Змінюється соціальний інститут навчання і виховання: не садочок, батьки, бабуся, а школа, де навчальна діяльність стає провідною. Змінюється все життя дитини: все підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам і турботам.

Звикання до школи - тривалий індивідуальний процес. Згідно зі статистикою, тільки 50% дітей адаптується до нових умов і вимог протягом півроку. Другій половині потрібно більше часу. Процес адаптації складається з багатьох, тісно взаємозв'язаних, аспектів: соціального, педагогічного, фізіологічного, психологічного тощо. Що стосується фізіологічної адаптації, то медики відзначають, що більшість першокласників хворіє у вересні, деякі діти втрачають вагу в перші 2-3 місяці навчання, деякі скаржаться на втому, головний біль, стають примхливими. Це не дивно, оскільки на 6-річних малюків обрушується лавина завдань, що вимагають від них розумового і фізичного напруження. Соціально-психологічна адаптація полягає в освоєнні нового соціального статусу «учень», а також у налагодженні ефективного спілкування з однолітками і вчителем.

Перші вчителі: Ігнатова Галина Володимирівна, Станкевич Людмила Валентинівна, Тютюнник Оксана Іванівна допомагають в адаптації до школи  нашим малюкам. Перший учитель - це важлива людина в житті всієї вашої сім'ї. Добре б відразу встановити з нею тісний контакт, прислухатися до її порад, пропонувати допомогу в організації свят і загальних справ – адже будь-яка ваша участь в шкільному житті піде на користь вашій дитині. Ваш син або дочка матимуть мотив гордитися вами! Обов'язково погоджуйте вимоги, щоб дитина не постраждала від ваших розбіжностей з педагогом. Якщо вас не влаштовує (або просто незрозуміла) методика навчання, попросіть вчителя пояснити її особливості і переваги перед іншими способами навчання. Думаємо, що будь-який вчитель зробить це охоче, адже він зацікавлений бачити у вас в першу чергу помічників, а не критиків. Від вчителя залежить і то, який сусід по парті «дістанеться» вашій дитині. Це - важливий чинник успішної адаптації першокласника.
Керівник шкільного МО
вчителів початкових класів
Дерземанова Н.П.

Переглядів: 25 | Матеріал додано: 06.09.2019

2 вересня у ЗШ №10 відбулося Свято Дня знань. День розпочався з загальношкільної святкової лінійки "Коло друзів". Літні доріжки привели на шкільне подвір'я вчителів, учнів, батьків, гостей. В цей день навчання розпочали 556 учнів школи. Для них пролунав Перший дзвоник. Проте, головними на святі були ті, хто почув цей шкільний дзвінок вперше: це 73 першокласники - 1-А, 1-Б та 1-В класи.
Першокласників привітала уся дружна шкільна родина і вони урочисто зайшли до школи, де на них чекала цікава екскурсія.
Всі школярі обмінялись враженнями про літо, окреслили плани на новий навчальний рік та спільно оформили загальношкільний колаж очікувань.

Переглядів: 45 | Матеріал додано: 05.09.2019