Понеділок, 17.12.2018, 19:26

Люди, які не відчувають гордості від благородних діянь своїх далеких предків, ніколи не досягнуть нічого вартісного, щоб їх з гордістю згадували їхні далекі нащадки
(Томас Маколей)
«  Листопад 2018  »

Головна » 2018 » Листопад » 19 » День писемності та мови
День писемності та мови
Мова - це глибина тисячоліть...
М. Шумило
"Слово Мудрості, слово Часу, слово Правди, що не одурить, а всіх розсудить..." Щорічно, озброївшись цим гаслом, ми святкуємо 9 листопада День української писемності та мови. В давнину існувала традиція: 9 листопада вперше відводили дітей до школи, а потім йшли до церкви, поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині у навчанні. Гарні традиції є і в нашій школі. В цей день ми брали участь в акції "Радіодиктант національної єдності". В цьому році радіодиктант писали учні 9-Б, 8-А та 10 класів, а також бажаючі вчителі нашої школи. 9 листопада в Україні заохочують найкращих популяризаторів рідного слова... Наша школа відзначає кращих учнів-знавців української мови. Серед учнів 9-их класів був проведений квест до Дня української писемності та мови. Команди 9-А та 9-Б класів мали змогу мандрувати по школі і знайомитись з історією розвитку слов'янської писемності й постатями, які відіграли важливу роль у становленні української мови. Назви зупинок "Великі просвітителі", "Кирилиця й глаголиця", "Статистична", "Цікава", "Меценат", "Батько вітчизняної історії й словесності" були проілюстровані цікавим матеріалом, малюнками, які містили нову інформацію з розвитку мови. Після "мандрівки" була проведена вікторина, яка перевірила спостережливість, увагу і вміння працювати в колективі. Також в цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцика, де учні, які показали непоганий показник, неодмінно здолають наступні етапи. Учні 6-их класів (вчитель Гайдук І.В. та Сокуренко Л.П.) переглядали та обговорювали з учнями фільм "Друкар книжок небачених"; згадуючи імена славетних першопроходців Слова.

Категорія: м/о вчителів української мови | Переглядів: 29 | Додав: tutunnikoksana3105 | Рейтинг: 0.0/0