Вівторок, 20.10.2020, 03:00

Не повинно бути людей непомітних, людей – безвісних пилинок. Кожен повинен виблискувати, як виблискують на небі мільярди мільярдів Всесвітів. Бути неповторною особистістю – це залежить в більшій мірі від самої особистості. Треба прагнути до того, щоб не бути сірим, непомітним
«  Квітень 2020  »

Головна » 2020 » Квітень » 14 » Дистанційне навчання. Тиждень п'ятий
Дистанційне навчання. Тиждень п'ятий

Минув уже місяць, як в Україні оголошено загальнодержавний карантин у зв'язку з епідемією COVID-19. Протягом цього місяця наші учні, як і всі школярі України, перебувають на дистанційному навчанні, а, отже, і діти, і їх батьки, і, звісно ж, учителі нашої школи освоїли багато різних інструментів для здійснення онлайн-навчання.

Оскільки наша школа ось уже 4 роки підключена до такого пакету спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й інструментів для спільної роботи як GSuite for Education, то найчастіше засобами, які застосовуються в ході організації дистанційного навчання є саме сервіси Google, наприклад, такі як Google Classroom, Google Forms, Google Meet, Google Docs та Google Drive. Наявність шкільного домену й корпоративних облікових записів у всіх вчителів та учнів 5-11 класів школи дозволяє швидко організовувати обмін інформацією та файлами, у тому числі й за допомогою електронної пошти. Окрім цього в дистанційному навчанні наші вчителі використовують також Padlet, Zoom, Viber-групи та Facebook-спільноти. Учителі школи активно включають в свої дистанційні уроки матеріали всеукраїнських освітніх проектів "На Урок" і "Всеосвіта" та порталу "Мій клас", а також матеріали, розміщені на Vchy.com.ua, Learningapps, YouTube, Slideshare та PPT-online. Для обміну зображеннями використовуються, наприклад, такі сервіси як Google Photo та Imgbb. Залучені учні й до проходження дистанційних курсів на платформах ДистОсвіта, Ed-Era тв Prometheus. Є також і вчителі, які поширюють навчальні матеріали через свої сайти й блоги. Окрім цього, нами створено такий собі загальношкільний "електронний щоденник" - спеціальний сайт, на якому учні та їх батьки в будь-який час можуть дізнатися, що саме задано на дистанційне опрацювання.

Звісно, що дистанційне навчання є складнішим за звичайне, традиційне, адже, здебільшого, усю інформацію доводиться здобувати самостійно: читати, переглядати відео, співставляти, порівнювати, самому знаходити відповіді на свої запитання й намагатися шляхом пошуку в мережі Інтернет та в літературі з'ясовувати незрозумілі моменти навчального матеріалу, учитися самостійно долати труднощі в усвідомленні теорії та застосування її на практиці.

Але, разом з цим дистанційне навчання на карантині - це ще й чудовий тренінг навичок самоосвітньої роботи, адже здатність до самоосвіти - це вимога часу й одна з ключових компетентностей сучасної людини. То саме зараз - ідеальна нагода, щоб "прокачати" свої уміння і до самоорганізації й самодисципліни, і до вміння самостійно здобувати знання, а вчителі нашої школи, в разі нагальної потреби, обов'язково прийдуть на допомогу й нададуть онлайн-консультації.

Отже, працюймо далі, вдосконалюймо свої самоосвітні навички і #ЗалишаймосяВдома

Категорія: Навчання | Переглядів: 208 | Додав: alexander | Рейтинг: 5.0/1