Четвер, 19.10.2017, 21:45

Ну і як вам наш сайт?
Всього проголосували: 235
Найстрашніше для людини – це перетворитися на сплячого з відкритими очима: дивитись і не бачити, бачити і не думати про те, що бачиш; проходити спокійно повз зла і неправди. Остерігайся цього, син, більше смерті, більше будь-якої найстрашнішої небезпеки.
«  Грудень 2016  »

Головна » 2016 » Грудень » 2 » До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками
До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками
До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками в центральній міській бібліотеці був проведений вже другий захід 28.11.2016 р. на тему: "ПРАВА ЖІНОК" з переглядом документального фільму Docudays UA "Рожеві сарі" для старшокласників ЗШ №10. Країни виробництва фільму Велика Британія, Індія, режисер: Кім Лонжинотто - один із видатних сучасних режисерів-документалістів, фільми якої завоювали міжнародне визнання і численні прем'єрні нагороди на фестивалях в усьому світі. "Життя дівчини жорстоке... Життя жінки дуже жорстоке", – відзначає Сампат Пал, героїня цього фільму, що стала борцем проти поневолення жінок у штаті Уттар-Прадеш.
Перед показом фільму виступила заступник начальника Світловодського бюро правової допомоги Мирошник А.Г., яка ознайомила присутніх з Міжнародно-правовими актами та з Законами України щодо захисту прав жінок. За даними звіту Світового Економічного Форуму, Україна посідає 63 місце серед 134 країн. Це щорічне дослідження визначає баланс між участю жінок та чоловіків у економічному та політичному житті країн, а також у доступі до освіти та охорони здоров’я.
Під час перегляду учасники заходу відзначали які саме права жінки порушуються за сюжетом цього фільму, яким є становище індійської жінки та до яких наслідків можуть привести висвітлені ситуації.
Учні, досліджуючи проблему становища жінки в індійській сім'ї, дійшли висновку, що проблема примусового шлюбу не є типовою. Проте, побут важким тягарем лягає на плечі жінки. Крім того, жінка може зазнати фізичного, морального і психічного насильства. Для багатьох жінок щасливий шлюб, про який вони мріяли, перетворився на клітку.
Присутні шукали способи захисту від насильства, до яких органів захисту потрібно звернутися за допомогою? Людина, її життя і здоров’я, честь, гідність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Розгляд юридичних гарантій захисту соціально-економічних прав жінок в Україні за чинним законодавством України допоміг молодим людям знайти почуття впевненості у своєму майбутньому дорослому житті.
ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А.