П'ятниця, 20.09.2019, 20:47
Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас, Гость
Меню сайту
Учитель online
Сайти і блоги адміністрації школи


Сайти і блоги учителів школи


ІКТ в навчально-виховному процесі


Інтернет-підтримка вивчення предметів

Офіційно


Поради для батьків
Приєднуйтесь!

Нам виповнилося
Статистика
Flag Counter
Скарбниця мудрості
Життя без думки – жалюгідне животіння. День без думки, без читання – марно прожитий день. Марнування часу – марнування неоціненних багатств людського життя.
(В.О.Сухомлинський)
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
ВСЕ ДЛЯ УЧИТЕЛЯ
Все для учня


Захист прав дітей
Якщо тобі потрібна допомога

”la-strada”

Знаменні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

УВАГА, КОНКУРС!
Запрошуємо до участі в конкурсах:


З усіх питань щодо участі в конкурсах звертайтесь до своїх учителів-предметників
Відзнаки сайту
Пошук по сайту

Архів записів
Головна » м/о вчителів суспільно-природничих дисциплін
1 2 »
В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 я працюю вчителем географії, економіки. Проблема, над якою я працюю: «Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження ІКТ та здоров'язберігаючих технологій на уроках географії та економіки».
Маю високу науково-теоретичну підготовку, досконало володію методикою викладання предмету. Відмінно знаю економіко-географічні факти і документи, вимоги програми, керуюся ними в роботі, постійно слідкую за новинками методичної та наукової літератури.
Організовую навчально-виховний процес так, щоб зацікавити учнів у вивченні програмового матеріалу, підштовхнути їх до пошуку, творчого мислення. На уроках географії та економіки в комплексі вирішую широкий спектр завдань: створюю умови для перетворення учня з об'єкта на суб'єкт навчального процесу, який прагне розвинути власну особистість; добираю оптимальні форми й методи навчання, що сприяють розвиткові пізнавальної активності; створюю атмосферу співпраці й цілковитої довіри між вчителем та учнем протягом всього уроку.
Вміло поєдную традиційні методи навчання та інноваційні педагогічні технології (проектні, інтерактивні, технології розвитку критичного мислення), використовую елементи лекційно-практичної технології, проблемного та розвивального навчання, методику колективної взаємодії. Систематично використовую інформаційно-комунікаційні технології, які забезпечують активне включення учнів у пізнавальний процес, формую соціальні навички, вміння працювати в парах, групах, враховую диференціацію за здібностями та інтересами учнів.
Використовую безліч різних логічних, практичних завдань, де учні переконуються у необхідності знати матеріал і використовувати його. За допомогою інтерактивних методів навчання створюю ситуації, в яких учні діють самостійно, а я виступаю як помічник, спрямовую та узгоджую навчальні завдання, віддаючи ініціативу учневі. Мною матеріал подається доступно і глибоко. Широко використовується карта, роздатковий різнорівневий дидактичний матеріал, документи. Під час проведення тематичного оцінювання використовую ділові ігри, рольові ситуації, дискусію, що спонукає учнів до розширення знань з географії, історії рідного краю, економічних, соціальних, полікультурних та інформаційних компетентностей. У відповідях учнів ціную точність повідомлених фактів, повноту, логіку викладання, використання додаткової літератури. У процесі занять використовую інтерактивні форми і методи навчання та поширюю їх у професійному середовищі шляхом проведення відкритих уроків, виховних заходів, виступів на засіданнях шкільного та міського методичних об’єднань.
В організації навчально-виховного процесу використовую методи компетентнісно-орієнтованого підходу. Під час проведення уроків підбираю цікаві форми і методи роботи з учнями, враховую індивідуальні особливості дітей. Володіючи технологіями, формами і методами інноваційного навчання, використовую особистий досвід і мотиви учнів для того, щоб стати співтворцем мети їх діяльності.
Вчитель географії та основ економіки
Донченко В.П.
Переглядів: 71 | Матеріал додано: 14.03.2019

З 21.01.2019 по 01.02.2019 в школі проходила декада суспільно-природничих дисциплін. 
В рамках декади проведено відкриття 21.01., під час якого учні були ознайомленні з планами його проведення.
21.01. вчитель Черняховський С.Ю. провів відкритий урок у 5-А класі з теми: «Історія вулиць, парків, площ».
22.01. вчителі Донченко В.П. та Луференко Н.М. у 8-Б  класі провели  інтегрований  урок з біології та географії - «Рослини».
В ході декади вчителем Неклесою С.А. був проведений мітинг до відзначення 100-річчя злуки ЗУНР та УНР, що стало символом об’єднання держави Україна.
Між 6-ми класами вчитель Неклеса С.А., провела історичну вікторину. За підсумками вікторини, перемогу отримали учні 6-Б класу.
28.02.  Неклеса С.А. провела відкритий урок з правознавства в 9-А класі на тему: «Шлюб і сім’я» . Вчителі Донченко В.П. та Неклеса С.А. провели квест за участю учнів 11 та 7-Б класів.
01.02. вчитель Хорольська Н.О. в 9-А класі провела тренінг з основ здоров’я.
Протягом декади вчителі Неклеса С.А., Хорольська Н.О., Донченко В.П., Луференко Н.М. готували виставки-презентації по предметах. Хорольська Н.О. провела виставку «Кристали і молекули».
Дуже цікавою була гра «Впізнай вчителя», де учні могли у ігровій формі, по-іншому поглянути на своїх вчителів.
01.02. Вчителі суспільно-природничих дисциплін підвели підсумки декади та вручили грамоти найбільш активним учасникам.
Переглядів: 103 | Матеріал додано: 11.02.2019

22 листопада вихованці шкільного історико-краєзнавчого гуртка на чолі з вчителем історії Черняховським С.Ю. в ході екскурсії по місту відвідали міський краєзнавчий музей. На занятті гуртка вчитель разом з учнями працювали з книгами, буклетами, старими фотографіями.
У музеє діти цікавилися різними історичними експонатами, які були знайдені на території нашого міста і передані до музею. В експозиції музею є також багато побутових речей, якими користувалися перші жителя міста. Вихованці гуртка були в захваті від побаченого, здобули нові знання та отримали багато позитивних емоцій.
Вчитель історії
Черняховський С.Ю.

          

Переглядів: 70 | Матеріал додано: 25.11.2018

Вітаємо Маркелова Олександра, учня 10 класу з перемогою на міській олімпіаді з історії України. Подяка вчителю, Неклесі Світлані Анатоліївні, за підготовку учня.Переглядів: 76 | Матеріал додано: 19.11.2018

На цьому тижні, 25 квітня, шкільний історичний гурток "Історичне краєзнавство" продовжив свої мандрівки по нашому місту з метою дослідження історії та культури рідного краю. На цей раз учні 5-7 класів побували в культурно-просвітницькому центрі "Дніпро-Світ" м.Світловодська.
Чимало цікавого та корисного для себе юні історики отримали під час перебування у Центрі, вивчаючи живопис, декоративно-прикладне мистецтво та інше. Допомагав їм у цьому і сам керівник гуртка Черняховський С.Ю., розповідаючи дітям про історію культури всієї нашої області.
Учні старанно та сумлінно, з великою зацікавленістю вивчають історію своєї малої батьківщини. Так тримати!

          

          

          

Переглядів: 199 | Матеріал додано: 26.04.2018

16 квітня учні 5-7 класів, що займаються в шкільному позакласному історичному гуртку "Історичне краєзнавство", разом з керівником цього гуртка вчителем історії Черняховським С.Ю. відвідали районну бібліотеку, де досліджували історію виникнення нашої області і міста Світловодська. Учні з задоволенням відвідують гурток, займаються дослідницькою та науковою роботою і тому похід до бібліотеки став їм у нагоді. Під час перебування і бібліотеці гуртківці опрацювали чимало літератури з історії нашого краю, учні також узяли випробували себе у ролі журналістів та художників.
А 18 квітня відбулася ще одна екскурсія. Цього разу під керівництвом Сергія Юрійовича учні відвідали міський краєзнавчий музей. Вони з великим захопленням ознайомлювалися з археологічними знахідками, предметами побуту жителів перших поселень на території нашого краю, мапами району та з видатними історичними діячами нашої області.
Залучення дітей до такої праці є досить продуктивним, тому побажаємо їм успіхів, а їх керівнику - творчого натхнення.


Переглядів: 195 | Матеріал додано: 19.04.2018

Гарну "традицію" започаткувала в цьому навчальному році десятикласниця нашої школи Анна Кабатова - перемагати в усіх предметних олімпіадах, в яких бере участь! У її активі уже є І місце в обласній олімпіаді з математики, ІІ місце в обласній олімпіаді з фізики, ІІІ місце в обласній олімпіаді з російської мови.

І ось знову чергове призове місце. На цей раз - ІІІ місце в обласній олімпіаді з основ економіки.
Ми захоплюємось наполегливою працею Ані, її прагненням до міцних знань та умінням перемагати, а її учителю Донченко Валентині Петрівні висловлюємо щиру вдячність за ще одне призове місце учениці нашої школи на олімпіаді обласного рівня.

          

Переглядів: 225 | Матеріал додано: 04.03.2016

Пропонуємо увазі читачів нашого сайту матеріали учасниці міського туру Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року" класного керівника 5-А класу Наталі Олександрівни Хорольської


Переглядів: 241 | Матеріал додано: 20.10.2015

В рамках тижня суспільно-природничих наук, який проходив з 9 по 13 лютого 2015 р. вчителем історії Неклесою С.А. був проведений виховний захід, присвячений воїнам, які воюють, воювали і полягли на сході України, захищаючи нашу землю під час АТО.
Активну участь у підготовці та проведенні заходу взяли учні 11 класу: Черкасова А., Кравченко А., Цонда М., Щукіна М., Гриценко К., Герасимова Т. Виховний захід був проведений для учнів 8, 9 та 11 класів.
Слова «Слава Україні! – Героям слава!» перестали бути просто вітанням. Це вже віддання шани найкращим, хто у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу. ... Показати більше »
Переглядів: 290 | Матеріал додано: 17.02.2015

22 січня 2015 р. вчителями історії ЗШ №10 Неклесою С.А. та Миташоп Т.С. були проведені заходи з нагоди Дня соборності України.

Цього дня відбулись урочиста лінійка "Україна - соборна держава" та конкурс віршів на патріотичну тематику, на перервах учні мали можливість слухати українські патріотичні пісні. Великий інтерес у учнів викликав і перегляд документальних фільмів, присвячених Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Активну участь у заходах взяли учні 5-11 класів Кравченко Аліна, Черкасова Аліна, Цонда Марина, Уца Наталія, Латишов Олександр, Войтенко Павло, Вартік Поліна, Коломієць Аліна, Рязанова Анастасія, Базавлук Оксана, Сухомлин Андрій, Привалова Єлизавета, Страсевич Альона, Ткачук Олена. ... Показати більше »
Переглядів: 414 | Матеріал додано: 22.01.2015

1-10 11-14