Вівторок, 31.03.2020, 08:52

Бажання бувають гідні людського звання й не гідні, осудливі. Моральна чистота і краса виявляються в тому, що людина нетерпима, непримиренна до негідних бажань, з огидою відкидає і придушує їх у собі і ненавидить в інших.
«  Грудень 2019  »

Головна » 2019 » Грудень » 2 » Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Дерземанової Н.П.

Не можна людину навчити на все життя,
її можна навчити вчитися все життя.
(Дені Дідро)

Проблема:

«Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів в рамках Нової української школи».

Мета педагогічного досвіду:

дати дитині ключ до опанування предметних  компетентностей, які передбачають особистісний ріст, соціальний та інтелектуальний розвиток.

Головними своїми завданнями вбачаю:

• сформувати в учнів здатність  вчитися;
  • розвивати позитивні риси характеру (організованість, працьовитість, інтерес, допитливість);
  • виховувати розвинену особистість.
Усім відома істина – академічно здібні діти початкових класів люблять учитись, але часто забувають: діти люблять учитися добре та бажають бути успішними! І тому головне завдання учителя створити умови, що забезпечать дитині успіх у навчанні, відчуття радості від того, що я «знаю», «вмію».
Сьогодні до школи приходять діти, які живуть в інформаційному суспільстві, у цифровому середовищі. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще необхідно навчитися користуватися ними. Тому маємо запропонувати майбутнім поколінням українців школу, яка буде для них сучасною.
Мій досвід базується на науково-методичному фундаменті, містить передові педагогічні ідеї, власні знахідки й напрацювання. Підвищуючи свій професіоналізм, намагаюся орієнтуватися в широкому спектрі сучасних інноваційних проектів, ідей, напрямків, використовувати найефективніші освітні технології, впроваджувати новітні педагогічні технології, які гарантують реалізацію творчих здібностей, зв’язного мовлення, розвивають логічне мислення учнів та пізнавальні інтереси школярів.
З огляду на це, навчально-виховний процес будую відповідно до потреб особистості. Досвід  реалізується через  вивчення та впровадження  інноваційних технологій, через вдосконалення форм, методів, засобів навчання і виховання на основі творчого їх використання.
Робота з проблеми грунтується на досягненні кінцевого результату. Сьогодні необхідно, щоб учні не просто запам’ятовували навчальний матеріал, а запитували, досліджували, творили, розв’язували, інтерпретували та дебатували за його змістом, тому що учні, які мислять критично, зазвичай навчаються з інтересом.
Ключова компетентність уміння вчитись виявляється у здатності до пошуку та засвоєння нових знань, організації навчального процесу, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, навчатися впродовж життя. Ця компетентність реалізується на уроках шляхом формування мотивації навчання і здатності:

• організувати свою працю для досягнення результату;
  • виконувати розумові операції й практичні дії;
  • володіти уміннями й навичками самоконтролю та самооцінки.
Працюючи над проблемою, я постійно здійснюю моніторинг рівня сформованості в моїх учнів ключових та предметних  компетентностей. Для цього використовую такі методи, як:
  • педагогічне спостереження;
  • соціологічне опитування (бесіда, інтерв’ю, анкетування);
  • тестування;
  • індивідуальне і групове самооцінювання.

В результаті цих дій було з’ясовано, наприклад, що у моїх учнів покращилось вміння організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі та берегти його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця.

Навчити дитину вчитися, працювати в команді. І зрештою бути щасливою - ось, що дає навчання у Новій українській школі.

Дерземанова Наталія Павлівна
вчитель початкових класів

Персональний блог учителя:

Категорія: м/о вчителів початкових класів | Переглядів: 91 | Додав: kuzikoa | Теги: Дерземанова Н.П. | Рейтинг: 0.0/0