Неділя, 29.03.2020, 00:22

Сенс життя – в служінні людям
«  Листопад 2019  »

Головна » 2019 » Листопад » 25 » Опис досвіду роботи вчителя української мови та літератури Клімчук А.Л.
Опис досвіду роботи вчителя української мови та літератури Клімчук А.Л.
Я, Клімчук Алла Лаврентіївна, вчитель української мови та літератури, стаж роботи: 27 років, спеціаліст вищої категорії.
Педагогічне кредо: «Пам’ятай, що Україна покликана до творення нового життя, і тому працюй для її могутності й розвитку» (С.Бандера
Методична проблема: Формування національно свідомої творчої особистості на уроках української мови та літератури шляхом впровадження ІКТ та здоров’язберігаючих технологій.
Мета дослідження: на уроках словесності ґрунтовно працюю над формуванням мовної культури, засвоєння основ світосприйняття, психології, національної духовності українців. Намагаюсь виховувати чесність, громадянську гідність й мужність в обстоюванні істини, прав і свобод громадянина України. В процесі виховання розвиваю в учнів почуття відповідальності за свої вчинки і позицію, за долю рідного краю, народу, захист і розвиток, його духовної культури, зміцненню миру і дружби між людьми.

На уроках виділяю такі аспекти, враховуючи віковий склад учнів:
  1. Мова. Питання збереження мови.
  2. Історія України.
  3. Родина. Символи національної свідомості.
  4. Національний характер українців.
  5. Служіння Україні. Питання вибору в житті.
  6. Я – частина народу й нації.
Над  методичною проблемою працюю з 2005 року. У викладанні української мови та літератури зроблено чимало. Цьому сприяло ряд чинників: нова політична атмосфера, надання українській мові статусу державної, введення до програми художніх творів письменників, імена яких були незаконно вилучені з літературного процесу, об’єктивне осмислення багатьох історичних подій, всієї нашої історії.
Національний тип особистості виростає на ідеях національної особистості, народних ідеалах, традиціях, звичаях і обрядах, морально-етичних цінностях, тобто на культурно-історичному досвіді, здобутках народу впродовж багатьох епох.
Схематично це можна зобразити так:
Національна свідомість
географічне положення    історія    родина   культура     традиції і побут

Через художнє слово намагаюся задіювати чуттєву сферу школяра, щоб сформувати повні образи, уявлення, поняття.
В своїй роботі використовую вже напрацьовані роками методи та прийоми, які активізують увагу та сприяють творчому мисленню учнів: робота в парах, «мозкова атака», «дослідження тексту через художню деталь», «коло ідей», «прогноз долі героя», «дискусійна сітка», «кольористика твору», «спробуй зрозуміти героя», «я так думаю», «асоціативний рядок», «моніторинг».
Продовжую використовувати в своїй практиці проектні технології, дослідження архетипів, написання творів-фанфіків, творів-есе.
Викладання української мови та літератури повинно відповідати сучасним вимогам, тому на своїх уроках застосовую ІКТ, такі як:
  • Створення «мотиваційного кадру»;
  • Відеодиктант;
  • Кросенс;
  • Буктрейлер;
  • Композиційний малюнок;
  • STEAM-подорож;
Кожного року проводжу позакласну роботу: заходи до Дня писемності, предметний тиждень, екскурсії. Беру участь в науково- практичній конференції.
Протягом 2014-2019 рр. мої учні були призерами міських олімпіад з української мови та літератури, конкурсів ім.П.Яцика й Т.Шевченка.
З 1999 року очолюю шкільне методичне об’єднання вчителів української мови та літератури. Ділюся досвідом з колегами.  Постійно займаюся самоосвітою, перебуваю в творчому пошуку.

Категорія: м/о вчителів української мови | Переглядів: 88 | Додав: alexander | Теги: Клімчук А.Л. | Рейтинг: 0.0/0