Середа, 08.04.2020, 22:57

Дійсне кохання народжується тільки у серці, яке пережило турботи про долю іншої людини.
«  Листопад 2013  »

Головна » 2013 » Листопад » 24 » Що потрібно знати про грип
Що потрібно знати про грип
Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Кожного року практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Що потрібно знати про грип та заходи його профілактики?
Пропонуємо пам'ятку Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області на цю тему.

Грип - гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби в стані гарячки. Період зараження триває в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.

Для зараження ГРВІ та грипом достатньо короткого спілкування з хворим.

Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38°С біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.

Рекомендації по запобіганню захворювання на ГРВІ та грип:
  • По можливості не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд із людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежитем, кашлем, почервонілими очима.
  • Коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання необхідно викинути у смітник.
  • Необхідно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали. Також ефективним є протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт.
  • Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливим «воротами» проникнення збудника.
  • Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним із важливих способів профілактики грипу.
  • Має велике значення не тільки дотримання правил особистої гігієни, а також загартовування, ранкова зарядка, обтирання, фізкультура.
Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання - є профілактичні щеплення проти грипу.

За даними експертів у епідемічному сезоні 2013-2014 років в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу: A/California/7/2009(H1N1), A/H3N2/Viktoria/361/2011b, B/Massachusetts/2/2012. Зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу.
Отримати консультацію щодо вакцинації можна в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання або територіальних закладах Держсанепідслужби.

При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря, не займайтеся самолікуванням та не відвідуйте місць масового скупчення людей.
Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках.

Розроблено Кіровоградським міжрайонним Управлінням ГУДСЕС у Кіровоградській області
2013 рік

Категорія: Бережи себе! | Переглядів: 233 | Додав: alexander | Рейтинг: 5.0/1