П'ятниця, 03.07.2020, 15:50

Люди, які не відчувають гордості від благородних діянь своїх далеких предків, ніколи не досягнуть нічого вартісного, щоб їх з гордістю згадували їхні далекі нащадки
(Томас Маколей)
«  Липень 2020  »

Головна » Шкільне життя
1 2 3 ... 15 16 »

Переглядів: 40 | Матеріал додано: 05.06.2020

День вишиванки як свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції "Всесвітній день вишиванки” та прийшли на заняття одного дня у традиційному українському одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів та викладачів вишу, але згодом свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також охочі підтримати Україну.
День вишиванки в Україні відзначається в третій четвер травня. У 2020 році свято припадає на 21 травня.

Для нас вишиванка - не тільки на свята,
Для нас вишиванка - щоденне життя.
Це пісня, що з серця злітає крилато,
Це до України святі почуття.

Для нас вишиванка - не тільки окраса,
Не просто старе автентичне вбрання.
В ній наша історія, думи Тараса
І все, що пов'язане з словом "рідня".

Для нас вишиванка - енергія роду,
Ці хрестики віри - від зла оберіг.
Це те, що ніколи не вийде із моди,
Що нас, українців, об'єднує всіх.

Для нас вишиванка - то паспортні дані,
То, можна сказати, мов шкіра і кров.
У ній ми зростали щасливі і гарні,
У ній нас плекала батьківська любов.

Для нас вишиванка - весільна обручка,
Рушник, що на щастя і долю лежить.
Бабусину голку тримає онучка,
Щоб звичай прадавній продовжував жить.

Для нас вишиванка - присяга на вірність.
І найголовніше, щоб з нею чи без
Ми серцем служили своїй Україні.
Молитвами світла торкались небес.