Четвер, 27.07.2017, 16:49

Всього проголосували: 210
Українізуймося!

Перевір МОВУ!
Усі букви закону - заголовні.
(Валентин Доміль)
«  Квітень 2016  »

Використайте цей час з користю!

Головна » 2016 » Квітень » 26 » З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи
З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо – АЕС.
(Л. Костенко)

26 квітня 1986 року... Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.
Цими днями в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 м.Світловодська проходили заходи, пов'язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи: уроки пам'яті, зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, письменниками.
До загальношкільних заходів була залучена Дружина юних пожежників з програмою «З думкою про Чорнобиль». Учні поіменно згадали тих пожежників, які першими стали на шляху атомного лиха. Всі присутні вшанували їх пам'ять Хвилиною мовчання.
Про Чорнобиль також йшла мова під час зустрічі вчителів та старшокласників з унікальною людиною Володимиром Федоровичем Шовкошитним. Він зміг зробити вагомий внесок в різні сфери життя всієї України як політичний, державний, громадський і культурний діяч. Як інженер-атомник керував ліквідацією наслідків катастрофи на ЧАЕС. Як видатний письменник і поет подарував українській літературі багато чудових прозових творів і віршів, один із яких викарбовано на пам'ятнику, встановленому з нагоди 25-их роковин катастрофи на ЧАЕС в Світловодську.

18 квітня відбувся урок-реквієм для учнів 6-х класів «Чорнобильська катастрофа – катастрофа всього світу». Вчитель історії Неклеса Світлана Анатоліївна підібрала достовірну інформацію для повідомлення учням. Був продемонстрований фільм про наслідки Чорнобильської катастрофи. Діти активно включились в бесіду про причини аварії та емоційно сприйняли розповідь вчителя.

25 квітня в районній бібліотеці відбувся захід «Чорнобиль – гіркий шлях довжиною у 30 років». На заході були присутні учні 5-х класу школи, зі спогадами до них звернувся переселенець із зони відчуження Житомирської області, депутат районної ради Скопич Сергій Анатолійович. Він розповів учням про найдраматичнішу за своїми наслідками катастрофу в сучасній історії, що і сьогодні впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, які, ризикуючи своїм життям та здоров'ям, захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

У шкільній бібліотеці представлена книжково-ілюстративна виставка пам'ять «Чорне крило Чорнобиля» та постійно діюча упродовж 2015-2016 рр. виставка «Третє десятиліття після Чорнобиля», на яких розгорнуто експозицію книг та газетних публікацій про наслідки Чорнобильської катастрофи, що мають дійсно планетарний масштаб, та про мужність тих, хто першими зіткнулися з її страхітливими наслідками.

Цей день приніс свiту багато трагедій і буде завжди об'єднувати всіх одним спогадом, одним болем. Дзвони Чорнобиля невгамовно звучать у серці кожного, будять пам'ять і застерігають від повторення трагічних помилок.

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 113 | Додав: alexander | Рейтинг: 0.0/0