П'ятниця, 22.03.2019, 05:18

Уміння управляти бажаннями [...] – джерело людяності, чуйності, сердечності, внутрішньої самодисципліни, без якої немає совісті, немає справжньої людини.
«  Лютий 2019  »

Головна » 2019 » Лютий » 21 » "Жди меня": про творчість К.Симонова і нашу сучасність
"Жди меня": про творчість К.Симонова і нашу сучасність
6 лютого в 7-А класі відбувся урок зарубіжної літератури на тему: «Костянтин Симонов «Чекай мене». Поетизація високого почуття любові, розкриття його сутності»
На уроці учні з цікавістю ознайомилися з історією написання вірша «Чекай мене»; вели розмову про найсвітліше, найсвятіше й найпрекрасніше почуття — кохання. Це був діалог з автором про любов до жінки, жіночу вірність і солдатську доблесть, бо для сотень людей рядки цієї поезії стали клятвою вірності, символом святості подружніх уз. Свідчення цього - газетні вирізки з дорогими рядками, які чоловіки і жінки дбайливо зберігали в нагрудних кишенях, завчали напам'ять. Діти щиро співпереживали з ліричними героями та приходили до розуміння, що очікування, замішане на величезній любові, приправлене вірою, може творити дива. Воно здатне навіть врятувати від куль «серед вогню». Але це секрет лише двох. Та таємниця розкривається просто, «просто ти чекала так, як ніхто не вмів». Чекала, як може чекати лише закохана жінка, лише у лихоліття. Також дослідили питання актуальності мотивів поезії Другої світової для сьогодення. На жаль, у нашій країні зараз не спокійно. Зовсім молоді люди, яким тільки кохати і бути коханими, захищають цілісність нашої держави. А вдома на них чекають їх кохані, жінки, матері. Учні усвідомили необхідність такої поезії, яка єднає тих, хто воює, захищає і тих, хто чекає, а значить – Вірить, Надіється, Кохає.
Багато в літературі гарних віршів. Але «Чекай  мене» Симонова особливий, оскільки зачіпає найніжніші струни людської душі. І, як і будь-яке велике мистецтво, він робить людину кращою, чистішою, морально збагачує. Після роздумів на уроці учні написали листи солдатам-захисникам нашої Батьківщини.
Вчитель зарубіжної літератури
Ковальова С.Б.

Категорія: м/о вчителів світової літератури | Переглядів: 64 | Додав: alexander | Теги: Ковальова С.Б. | Рейтинг: 0.0/0